Články
  METODA ONE BRAIN
  VZTAHOVÉ KONSTELACE
  ... Více Články
  Kontaktujte nás
  Marcela Hrnčířová
  Litoměřická 17, Žitenice (Litoměřice)

  Tel.: +420 774 933 950   
  E-mail: marcela@kineziologie-marcela.cz


Katalogy a vyhledavače


Home One brain Konstelace Z poradny Jsou naše služby pro Vás? Kontakt
VZTAHOVÉ KONSTELACE – RODINNÉ KONSTELACE
Celý náš život je o vztazích a energiích. Aby vztahy fungovaly, je potřeba partnera pochopit, přijmout a chtít s ním spolupracovat, nikoli bojovat. K tomu je potřeba nadhled, odstup a to nám umožní
„postavení si konstelace“.

Rodinné konstelace jsou základem pro pochopení sama sebe. Vycházíme z generační linie našich předků – rodičů, jejich rodičů a jejich rodičů atd. Když přijmeme, že naše chování je převzetí systémů našich předků, pochopíme, proč se tak chovají, poznáme a přijmeme jejich důvody, potom jsme schopni odpustit a s láskou přijmout i domnělé chyby, nespravedlnosti a ublížení.

Toto pochopení je důležité pro možnou změnu našeho chování a pro naši budoucnost. Je potřeba milovat, nikoli bojovat. Láska je tvoření, boj ničení.

Vztahové konstelace – zde je možné si postavit obraz s kýmkoli i čímkoli v našem životě, čemu nerozumíme, nebo co nás trápí.
Jak konstelace probíhá:
  • Sejde se skupina lidí, v našem případě 6-9, kteří se pro tuto „práci“ rozhodnou.
  • V případě, že je to vaše první konstelace, je prospěšné postavit si svoji výchozí rodinu – období vašeho dětství.
  • Potom si vyberete z přítomných zástupce za jednotlivé členy „obrazu“, včetně sebe, předáte jim energetickou informaci o dotyčné osobě a rozestavíte „herce“ v prostoru do „obrazu“ - podle vašeho vnímání jejich vzájemných vztahů a postojů.
  • Další funguje na základě předaných energií.
  • Jsme v dětství a „herci“ přehrávají své pocity, postoje, myšlenky a emoce.
  • Vše, co je řečeno, je potřeba vnímat jako symbolickou informaci, jsou to pocity, emoce dané v celku, nejde zde o jednotlivé detaily.
  • Celé toto dění sleduji, pomáhám najít otázky i odpovědi na ně, znamená to, že „vedu konstelaci“.
  • V určitém momentu pochopení převezmete svoji roli od vašeho zástupce a „dohrajete“ svou konstelaci, se svými vlastními pocity, otázkami, ale i pochopením a přijetím jednotlivých členů své rodiny.
  • Po uzavření si ostatní „herci vystoupí z role“.
Smyslem konstelací je pochopit, že všichni můžeme dát jen to, co máme, co umíme, čím jsme do života vybaveni. Přesto, že to zní logicky, často na to zapomínáme, neuvědomujeme si, že se to týká i ostatních lidí, nejen nás.

Pochopit a přijmout ostatní, ne je měnit. Změnit můžeme jen sami sebe svůj život, své postoje, své chování pro generace budoucí.

Je těžké vysvětlit, jak je možné, že naprosto cizí člověk, který nezná například vaši maminku, stojí najednou ve stejném postoji jako ona a říká téměř stejné věty, jako ona, má stejné pocity. Vše pochopí ten, kdo se postaví do své první konstelace.

Je to hra, je to divadlo? Svým způsobem ano, ale s obrovskou silou a schopností přepadat nám informace a pomoci nám najít pochopení minulosti a najít cestu do budoucnosti.

Verzi článku pro tisk si můžete stáhnout zde článek konstelace
Zpět na články

Copyright (c) 2010 Karolina Kekrtová - Realizace: Kineziologie kekrt.sandonoriko@seznam.cz